Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Od zabawy i słuchania do czytania. Piknik

W dniu 16.06.2026 r. odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Od zabawy i słuchania do czytania”. Choć pogoda tym razem postanowiła pokrzyżować nasze plany i zamiast pikniku na świeżym powietrzu spotkaliśmy się w Oddziale Dziecięcym, nikomu nie zabrakło uśmiechu i dobrego humoru. Biblioteka na chwilę zamieniła się w pełną ciepła, wakacyjną krainę nad morzem.

Maluszki wysłuchały wzruszającej opowieści B. Daviesa „Lato u babci”, która przeniosła wszystkich do świata letnich wspomnień, ciepłych chwil i rodzinnej bliskości. Książka w subtelny i pełen emocji sposób opowiada o wakacjach spędzanych u babci, o małych codziennych radościach i o tym, jak ważne są wspólnie przeżywane chwile. Delikatne ilustracje i spokojna historia sprawiły, że dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści, a morski klimat książki idealnie wprowadził nas w nastrój letniej przygody.

Zainspirowani szumem fal i podmuchami wiatru wyruszyliśmy w niezwykłą podróż statkami. Na naszej drodze pojawiła się nawet burza, ale zamiast strachu było mnóstwo śmiechu, energii i radosnej zabawy.

Po morskiej wyprawie dzieci z zaangażowaniem dekorowały małe wazoniki kwiatuszkami, bawiły się gumą sensoryczną, brały udział w zabawie „jadalne – niejadalne”, ozdabiały skrzydełka motyli kolorowymi pomponikami, ćwiczyły celność podczas koszykówki z dinozaurami oraz tworzyły barwne morskie zwierzęta przy użyciu kolorowych barwników.

Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każde dziecko wykonało własny magnes z kolorowym motylem, który będzie przypominał o wspólnie spędzonych chwilach i bibliotecznych przygodach.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z książkowym życzeniem. Był to piękny i wzruszający finał wspólnych spotkań pełnych zabawy, słuchania i odkrywania świata książek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za obecność, uśmiechy i wspólnie spędzony czas. Nie mówimy Wam „do widzenia”, lecz „do zobaczenia” – bo w bibliotece zawsze czekają kolejne książkowe przygody.

Tekst: Nataliia Zhmurkova
Zdjęcia: Kinga Narożniak

 

Galeria zdjęć

Bibliotekarka czyta dzieciom książkę „Lato u babci”. Dzieci kolorują barwnikami namalowane na podkładach zwierzęta morskie. Maluszki biegają po sali i łapią unoszące się w powietrzu bańki mydlane. Dzieci biorą udział w zabawie „koszykówka z dinozaurami”, wrzucając piłki do koszyczków.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności