Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Pierwsza dama. Kobieta. Obywatelka

13.01.2026r. w Filii nr 4 podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmowa toczyła się wokół lektury „ Pierwsza Dama” -  Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Emilią Padoł.

Publikacja wydana  w postaci wywiadu – rzeki  stała się punktem wyjścia do ciekawych i wielowątkowych rozważań o roli kobiety w życiu publicznym, kulisach funkcjonowania władzy oraz relacji między sferą prywatna a oficjalną.  

Czytelniczki doceniły szczerość i osobisty tok narracji, wskazywały też fragmenty budzące kontrowersje lub skłaniające do polemiki.

Polecamy tę książkę wszystkim czytelnikom, a szczególnie fascynatom historii, polityki i wspomnień.

Magdalena Chorkawa

Galeria zdjęć

dyskutantki siedzą przy stole, cytują wybrane fragmenty tekstu książki
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności