Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Witnica: Zima w naszych lasach

Uczniowie witnickich szkół, 16 grudnia 2025 roku, wysłuchali wykładu Aldony Bernackiej, leśnika z Nadleśnictwa Bogdaniec. Tematem spotkania była „Zima w lesie".
Z pierwszymi przymrozkami pojawiły się coroczne pytania: Czy już powinniśmy dokarmiać ptaki? Co powinniśmy im serwować? Pomaganie pierzastym „braciom mniejszym" wymaga sporej wiedzy. Oto kilka podstawowych zasad:
• Dokarmiamy ptaki dopiero w czasie porządnych mrozów w styczniu i lutym, kiedy w naturze o pokarm jest naprawdę trudno.
• Nie oferujemy podopiecznym pieczywa ani solonych produktów.
• Jeśli decydujemy się otworzyć ptasią „stołówkę", prowadźmy ją nieprzerwanie do wiosny.
• Dostosowujemy menu do gatunków ptaków, które do nas zaglądają.
• Dbamy o czystość w karmniku.
Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali upominki – opaski odblaskowe z leśnymi motywami. Każdy, kto zamierza wziąć udział w akcji dokarmiania, został zaopatrzony w idealny poczęstunek dla latających przyjaciół – kulę z pożywnego tłuszczu i ziaren. 
Po wykładzie pani Aldony Bernackiej witnickie dzieci poprowadzą u siebie pięciogwiazdkowe „ptasie stołówki"!
Zespół MBP w Witnicy

Galeria zdjęć

Uczestnicy siedzą na krzesłach przed ekranem z prezentacją. Uczestnik trzyma w rękach ulotkę. Kulka z pokarmem dla ptaków.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności