Międzyrzecz: Czytelniczy projekt dla najmłodszych
Międzyrzecka Biblioteka bierze udział w projekcie „Jano i Wito". Autorami serii książek są: Wiola Wołoszyn i Przemek Liput. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy m.in. dzieci z Grupy „Wiewiórki" z przedszkola ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu (SP 3 Międzyrzecz).
Dla uczestników przygotowano blok działań literacko-czytelniczo-plastyczno-ruchowych przeprowadzony 14 kwietnia 2026 roku. Po krótkim powitaniu dzieci poznały księgozbiór Oddziału dla Dzieci, jego wszystkie działy oraz zasady obowiązujące przy zapisie czytelnika. Przeglądając książki znalazły swoich ulubionych bohaterów. W Kąciku Malucha wysłuchały fragmentów książki „Jano i Wito czytają". Wspólnie porównaliśmy czy w naszej bibliotece obowiązują takie same zasady korzystania z biblioteki. W międzyczasie słuchając piosenki i spacerując bo bajkowym lesie: naśladowali ruchy motyli, krecików, żabek imrówek.
Rozpoznawali znane kwiaty, zaopatrywali mrowisko w jedzonko oraz czytali inne książki z serii „Jano i Wito". Uczestnicy tworzyli portrety głównych bohaterów - można je podziwiać na wspólnym zdjęciu. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali naklejki „Przyjaciel Jano i Wito! Natomiast bibliotekarki otrzymały na pamiątkę postać Wiewiórki. Bibliotekarki przekazały dla przedszkola egzemplarz książki Katarzyny Bieńkowskej pt. „AdoPsiak Biszkopt".
Zespół BPMiG w Międzyrzeczu

