Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Pory roku: zima. Zajęcia dla dzieci z PM 23

21 stycznia 2026 r. przedszkolaki z PM 23 wyruszyły w literacką podróż do zimowego lasu, gdzie cisza miesza się z ciekawością, a ślady na śniegu prowadzą prosto do opowieści. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały książki „A kuku! Zima w lesie”, w której każda strona odkrywała kolejny fragment zimowej przyrody. Otwierając okienka, mali czytelnicy śledzili przygody dwóch małych szopów, poznawali leśne zwierzęta, ich zimowe zwyczaje i tajemnice ukryte pod śnieżną kołderką. Zimowa opowieść pobudziła wyobraźnię i stała się pięknym wstępem do dalszych zabaw i rozmów o tej wyjątkowej porze roku.

Mali uczestnicy zamienili się w prawdziwych odkrywców zimy: sprawdzali swoją sprawność na śnieżnej trasie, ratowali reniferowe noski, wywoływali wirujące płatki śniegu i z niezwykłą uważnością dopasowywali wzory do par skarpetek.


Na finał spotkania powstały własnoręcznie wykonane kartki z wesołym bałwankiem – drobna, ale bardzo ciepła pamiątka zimowej przygody w bibliotece. 

 

Dziękujemy naszym małym gościom za wizytę i zapraszamy do wypożyczania książek oraz na kolejne spotkania w Oddziale Dziecięcym.

 

Tekst: Nataliia Zhmurkova
Zdjęcia: Angelika Figmąka

Galeria zdjęć

Bibliotekarka czyta dzieciom książkę podczas zimowych zajęć w bibliotece. Dzieci układają patyczki higieniczne na niebieskiej kartce, tworząc płatek śniegu. Mali uczestnicy zajęć zawieszają kolorowe skarpetki na sznurku. Praca plastyczna – zimowa kartka z wesołym bałwankiem.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności