Zawsze możesz zmienić swoje życie

Zawsze możesz zmienić swoje życie

22 stycznia 2019 r. w Filii nr 1 odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2019 r. Przy dobrej kawie i poczęstunku rozmawialiśmy o przeczytanej książce –„Bóg w wielkim mieście” Katarzyny Olubińskiej- młodej dziennikarki programu „Dzień dobry TVN” oraz autorki bloga o tym samym tytule co książka. W książce opisuje siebie. Młoda pena ambicji dziewczyna przyjeżdża do Warszawy by spełnić swoje marzenia o karierze. Ciężko pracuje i wytrwale dąży do celu. Jest perfekcyjna dokładna i sumienna. Ale nadchodzi dzień, w którym stwierdza, że brak jej sił. Czuje pustkę wokół siebie, rozczarowanie i wypalenie. Postanawia zmienić coś w swoim życiu. I o tym właśnie pisze. W książce znajdujemy szereg wywiadów ze znanymi ludźmi na tematy, które po części dotyczą każdego z nas: miłość, rodzina, marzenia, szczęście, kariera a nawet i śmierć.

Wokół tych tematów rozwinęła się w klubie żywa dyskusja. Otwarcie i bez przeszkód rozmawialiśmy na temat wiary przytaczając przykłady z własnego życia. Każdy z nas postrzega Boga w inny sposób. Lektura okazała się ciepła i pełna pozytywnej energii. Wbrew pozorom jest lekturą wciągającą i poruszającą wiele rożnych kwestii, które na co dzień nas otaczają.
Katarzyna Olubińska przeprowadziła wywiady z celebrytami, którzy opowiadają o tym, jak Bóg wpływa na ich codzienne życie. Iza Miko, Sebastian Fabijański, Krystian Wieczorek, Ida Nowakowska, Agnieszka Cegielska, Maciej Musiał, Marika, Krzysztof Skórzyński, Rozalia Mancewicz – odsłaniają przed czytelnikami swoje związki z Bogiem.
Książka zmusza do refleksji nad własnym życiem.

Klubowiczka
Jadwiga Ł.