XVI Międzyszkolny Konkurs Poezji Regionalnej

22 lutego w bibliotece -  Filii nr 10 odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej, zorganizowany pod patronatem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp.

„ …Nie kochać tego miasta to nie być w zgodzie z nurtem rzeki…”

/Kazimierz Furman/

22 lutego w bibliotece –  Filii nr 10 odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej, zorganizowany pod patronatem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. W tej edycji poświęcony był on twórczości Kazimierza Furmana.  Wiersze tego poety nie należą do najłatwiejszych, ale wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji.

Konkurs miał na celu nie tylko promowanie kultury języka polskiego czy upowszechnianie kultury słowa, ale przede wszystkim przybliżenie poezji, nieżyjącego już poety Kazimierza Furmana. Jak co roku   poprzedzony był cyklem regionalnych lekcji bibliotecznych poświęconych życiu i poezji regionalnego twórcy, co zainspirowało do recytacji wiele młodych osób, gotowych odszukać własną, osobistą interpretację jego wierszy.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nie obyło się bez dość burzliwej dyskusji podczas oceniania uczestników konkursu, w wyniku której przyznano nagrody główne i wyróżnienia.  Na zakończenie spotkania kilka swoich wierszy przeczytał p. Zenon Cichy – nasz lokalny poeta.

Filia nr 10 serdecznie gratuluje laureatom a wszystkim uczestnikom dziękuje za udział
w konkursie i życzy dalszych wspaniałych osiągnięć. Serdeczne podziękowania przekazujemy jurorom, szkołom, nauczycielom za współpracę, a Dyrekcji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny za patronat i piękne nagrody. Do zobaczenia za rok!

M. Kurzawa