„Wszystko albo nic # jak Pola Negri” – Spotkanie DKK w Filii nr 2

Spotkanie DKK w Filii nr 2

„Wszystko albo nic # jak Pola Negri” – Magdaleny Lamparskiej była kolejną pozycją w dyskusji DKK przy Filii nr 2. O autorce można powiedzieć niewiele, jest to bowiem jej debiut literacki. Zainteresowanie biografią Negri nie jest przypadkowe, gdyż autorkę z bohaterką łączy zawód, który wykonuje. Słynna  aktorka stała się inspiracją do napisania bibliografii przez Lamparską. Zafascynowana postacią Negri postanawia wyruszyć  w poszukiwaniu granic między fikcją a rzeczywistością w zawodzie aktora.

Bohaterka książki 26-letnia Anna Mazur jest początkującą aktorką, która zachwyca się gwiazdą kina niemego. Młoda osoba przygotowuje się  do roli w biograficznym filmie o Poli Negri. Musi przejść casting by otrzymać rolę w filmie. W książce ukazana została walka bohaterki z przeciwnościami, które stały na drodze osiągnięcia wymożonego celu. Czytelnik ma szansę zapoznać się z życiem codziennym aktora, brakiem stabilizacji, zdobywaniem umiejętności oraz dążenie do doskonałości.

Na następne spotkanie zapraszamy 29 października br. gdzie zostanie omawiana książka Jean E. Pendziwol pt. „Córki latarnika”.