„Wodecki. Tak mi wyszło” – relacja z DKK w Filii nr 14

Dnia 13 lutego 2020 roku w Filii nr 14 miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem klubowiczki wzięły pod lupę pozycję pt.: „Wodecki. Tak mi wyszło".

Dnia 13 lutego 2020 roku w Filii nr 14 miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem klubowiczki wzięły pod lupę pozycję pt.: „Wodecki. Tak mi wyszło”. Autorzy napisali książkę składającą się z dwóch części. Pierwsza z nich to reportaż Kamila Bałuka opowiadający o życiu i twórczości Wodeckiego. Za drugą część odpowiedzialny jest Wacław Krupiński, który wielokrotnie rozmawiał z Wodeckim, a zgromadzone materiały złożył w jedną całość.

Niektóre czytelniczki otwarcie przyznały, że nie przeczytały omawianej pozycji. Nie każda z nas musi uważać tego twórcę za interesującego na tyle, aby sięgnąć po jego biografię. Cieszy mnie to, że mamy tak różne opinie na temat tego polskiego kompozytora, instrumentalisty i muzyka. Panie, które do końca doczytały tę książkę, były zachwycone wszechstronnością Wodeckiego i liczbą zabawnych anegdot z jego życia prywatnego.

Nie skłamię, jeśli napiszę, że lektura tej książki wywołała ciekawą dyskusję. Rozmawiałyśmy o samym artyście, jego dorobku muzycznym i licznych wyjazdach, które miał okazję odbyć. Na naszych językach byli nie tylko polscy i zagraniczni twórcy oraz ich piosenki, ale również współczesna kondycja świata muzyki. Czy za sprawą tego typu biografii twórczość niektórych nieżyjących już artystów zostanie z nami na dłużej? Przekonamy się o tym za kilkadziesiąt lat.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 14 odbędzie się 12.03.2020 r. o godz. 10:30. Porozmawiamy o książce „Chłopiec z latawcem” Khaleda Hosseini. Serdecznie zapraszamy!

Za kwiaty dziękujemy Kwiaciarni Cereus.

Tekst: Kinga Nowak