WODA – ELIKSIR ŻYCIA

12 kwietnia 2019 r. w Filii nr 14 odbył się wykład pod hasłem „Woda – eliksir życia". Spotkanie poprowadziła Katarzyna Wolińska – promotorka zdrowia, wykładowca Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia w Bielsku-Białej oraz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

12 kwietnia 2019 r. w Filii nr 14 odbył się wykład pod hasłem „Woda – eliksir życia”. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Wolińska – promotorka zdrowia, wykładowca Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia w Bielsku-Białej oraz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Wykład utwierdził zabranych w przekonaniu, że woda jest niezbędna do życia a bez niej nasz organizm staje się wyczerpany. Wszystkie reakcje zachodzące w ciele przebiegają bowiem wyłącznie przy jej udziale. Niedobory wody w organizmie potrafią zatem objawiać się bardzo nieprzyjemnie. Ubytek nawet 2% płynów może przyczynić się do wystąpienia zawrotów głowy, nudności, problemów z koncentracją i logicznym myśleniem. Gdy człowiek jest zmuszony obyć się bez wody, to już po kilku godzinach czuje się osłabiony i zmęczony.

Prowadząca poruszyła wiele aspektów zdrowotnych wody. Zaznaczyła, że dużym problemem jest zastępowanie jej słodzonymi napojami wzbogaconymi dodatkowo o różnego rodzaju barwniki. Często picie takich niezdrowych zamienników prowadzi do rozwoju cukrzycy. Katarzyna Wolińska podkreśliła również zgubny wpływ nadmiernej ilości alkoholu na organizm ludzki, który oprócz uzależnienia zwiększa też ryzyko wystąpienia nowotworów.

Wśród osób obecnych na spotkaniu wywiązała się bardzo interesująca dyskusja na temat jakości wody w Polsce oraz stosowania odpowiednich filtrów w gospodarstwach domowych. Można zatem powiedzieć, że przewodni wątek wykładu okazał się trafnym wyborem.

Warto na koniec dodać, że pani Katarzyna poleca poranne picie wody z dodatkiem cytryny.  Ten naturalny sposób rozpoczynania każdego dnia chwali sobie wiele osób.

Cecylia Marcyniuk