Więcej czytamy!

Znamy już najnowsze wyniki badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej. Jak wynika z raportu, w 2020 r. jakąkolwiek książkę przeczytało 42% Polaków oznacza to wzrost czytelnictwa o całe 3% w skali roku!
Czyżby polskie społeczeństwo odczuło przesilenie cyfrowe? Z pewnością przyczyn wzrostu czytelnictwa jest wiele. Oprócz znacznego rozwoju polskiego rynku wydawniczego, na którym zadebiutowało wielu nowych autorów i książek, pandemia obudziła niezwykłą kreatywność i nowatorskie podejście do promocji czytelnictwa. Niewątpliwie do tego wzrostu przyczyniły się biblioteki i ich działania na rzecz popularyzacji czytelnictwa – spotkania autorskie w formie online, często na Facebooku i YouTubie.
Tym bardziej cieszy nas fakt, że pandemiczny rok dla Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta  okazał się korzystny!  Odnotowaliśmy wzrost wypożyczeń,  użytkowników Legimi,  przybyło nam również czytelników, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Zyskaliśmy także nowych odbiorców naszych treści na kanale YouTube oraz Facebooku.
Miejmy nadzieję, że rok pandemii nie będzie stracony, a przeciwnie- niesie nadzieję.