WERNISAŻ WYSTAWY PRAC ANNY, EWY I JULIUSZA PIECHOCKICH

 

14 kwietnia 2023 r. W Galerii „Pod Kopułą” odbył się wernisaż wystawy dwupokoleniowej rodziny artystycznej: Juliusza Piechockiego i jego córek: Anny i Ewy. Na wystawie zaprezentowane zostały:
– oleje Pana Juliusza, głównie pejzaże, portrety inspirowane dziełami dawnych mistrzów oraz opowiadające o przemijaniu zegary;
– portrety Anny, pełne kolorów i emocji, uwiecznione na wielkoformatowych fotografiach. Wizażystka zaprezentowała swoje umiejętności w tworzeniu niepowtarzalnych stylizacji i makijaży, które nadały modelkom niebanalny wygląd;
–  prace malarskie Ewy, która czerpie inspiracje z obserwacji świata, a motyw przewodni obrazów – skamielina – stał się dla niej zarówno obiektem jak i metaforą.
Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, która miała również okazję wysłuchać opowieści o procesach twórczych i malarskich fascynacjach gorzowskich artystów.
Prace na II piętrze Galerii można oglądać do 10 czerwca 2023 roku w godzinach otwarcia biblioteki.

  1. Barczyńska-Kowańdy
    Fot. B. Bloch

O autorach prac:
[z folderu towarzyszącego wystawie (fragmenty), oprac. kurator wystawy, Zbigniew Olchowik]

JULIUSZ PIECHOCKI

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, w pracowni Stanisława Teisseyre’a. Artysta plastyk, uczeń Jana Korcza, należał do słynnej „ Akademii Pana Jana”. Nauczyciel rysunku i malarstwa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wlkp.

EWA PIECHOCKA

W 2019 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku Grafika Projektowa. Poza projektowaniem zajmuje się malarstwem i grafiką warsztatową, okazjonalnie prowadzi warsztat linorytu.

ANNA PIECHOCKA

Catnel Makeup – makijażystka gwiazd, absolwentka Szkoły Charakteryzacji Teatralnej i Perukarstwa MASKA przy Operze w Poznaniu oraz Studia Sztuki w Warszawie. W zawodzie od 2007 roku. Kreuje i wykonuje makijaże oraz fryzury do teledysków, video-art, pokazów mody, sesji zdjęciowych, reklam, filmów fabularnych, seriali, programów telewizyjnych, spektakli i performansów. Od 12 lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu wizażu i charakteryzacji.