Wystawa „2018 Rokiem Praw Kobiet – w 100 rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych”

„2018 Rokiem Praw Kobiet - w 100 rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych”

Rok 2018 to rok wyjątkowy – mija właśnie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości i 100 lat od kiedy Polki uzyskały czynne i bierne prawa wyborcze jako jedne z pierwszych w Europie.

Kobiety w naszym kraju mają ogromny potencjał – realizują się w wielu dziedzinach życia: w życiu społecznym, kulturalnym i zawodowym. Warto je wspierać i mówić o ich sprawach wśród szerokiej publiczności.

Kolejne pokolenie kobiet może dobrowolnie i niemal bez przeszkód korzystać ze zdobyczy ruchu feministycznego. Dzięki wieloletnim wysiłkom uzyskały należną im pozycję w społeczeństwie. Choć część z tych praw i udogodnień postrzegamy jako niepodważalne i przypisane kobietom od zawsze, to większość z nich stała się elementem naszej rzeczywistości stosunkowo niedawno. Niebagatelne znaczenie ma obecność i rola kobiet na rynku pracy, ale także w polskiej polityce i życiu społecznym oraz łączenie ról zawodowych i życiowych.

Na wystawie można obejrzeć prace studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu będących laureatami konkursu zorganizowanego przez Kancelarię Prawną PragmatIQ z siedzibą w Poznaniu przy współpracy II Pracowni Plakatu Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Eugeniusza  Skorwidera .

Zapraszamy do Galerii na Piaskach, ekspozycja potrwa do 31 stycznia 2019 r.

 

Autorzy prac:

Bartosz Aziewicz 

Anna Chabraszewska

Olena Fedykovych

Weronika Jaźwińska

Zuzanna Kamińska 

Zuzanna Malinowska

Dorota Nowak

Krzysztof Ostrzeniewski

Grzegorz Pajdowski 

Ewa Piechocka

Ewelina Pieńkowska

Anna Pudełko

Marianna Wasyłyk

Magdalena Wiśniewska

 Klaudia Zabłocka