Warsztaty fotograficzne

W czwartek 13 września w Bibliotece Herberta odbyły się warsztaty fotograficzne. Kazimierz Ligocki, doświadczony fotoreporter i twórca Multimedialnej Encyklopedii Gorzowa, w kilkugodzinnym spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim, przekazał słuchaczom tajniki warsztatu pracy fotografika. Zajęcia wzbudziły tym większe zainteresowanie, ponieważ skupiały się na fotografii wykonywanej za pomocą smartfonów. Okazuje się, że współczesne przenośne telefony dysponują nie mniejszymi i nie mniej efektownymi możliwościami uwieczniania otoczenia, niż tradycyjne aparaty cyfrowe, czy też analogowe. Jak prawidłowo trzymać telefon podczas robienia zdjęcia, jakich użyć ustawień, do czego są pixele, za co odpowiada HDR, co to jest złoty podział w fotografii, jakie możliwości daje obróbka zdjęć? – To tylko kilka z wielu zagadnień, które poruszone zostały w trakcie warsztatów. Młodzi ludzie mogli praktycznie wykorzystać nabytą wiedzę podczas spaceru alejami Parku Wiosny Ludów. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach VIII edycji „Bazy tożsamości regionalnej” we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze.

W czwartek 13 września w Bibliotece Herberta odbyły się warsztaty fotograficzne. Kazimierz Ligocki, doświadczony fotoreporter i twórca Multimedialnej Encyklopedii Gorzowa, w kilkugodzinnym spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim, przekazał słuchaczom tajniki warsztatu pracy fotografika. Zajęcia wzbudziły tym większe zainteresowanie, ponieważ skupiały się na fotografii wykonywanej za pomocą smartfonów. Okazuje się, że współczesne przenośne telefony dysponują nie mniejszymi i nie mniej efektownymi możliwościami uwieczniania otoczenia, niż tradycyjne aparaty cyfrowe, czy też analogowe. Jak prawidłowo trzymać telefon podczas robienia zdjęcia, jakich użyć ustawień, do czego są pixele, za co odpowiada HDR, co to jest złoty podział w fotografii, jakie możliwości daje obróbka zdjęć? – To tylko kilka z wielu zagadnień, które poruszone zostały w trakcie warsztatów. Młodzi ludzie mogli praktycznie wykorzystać nabytą wiedzę podczas spaceru alejami Parku Wiosny Ludów.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach VIII edycji „Bazy tożsamości regionalnej” we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze.