Wakacje z Nelą

Akcja lato „Z Nelą przez kontynenty” w Filii nr 11 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

W ramach akcji lato „Z Nelą przez kontynenty” od 30 lipca do 3 sierpnia 2018 r. w Filii nr 11 odbyły się  wakacyjne zajęcia o Francji, Hiszpanii i Holandii.

Uczestnicy swoją wędrówkę zaczęli od kraju słynącego z Wieży Eiffla pod kierunkiem Anny Bączkiewicz z Ośrodka Kultury Francuskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Dowiedziały się m.in. o kulturze, obyczajach, ale także o nietypowych świętach: Cytryn i Kłamców. Nauczyły się również podstawowych słów w tym języku, a także uczestniczyły w popularnej grze francuskiej Bule.

1 sierpnia 2018 r. dzieci odwiedziły pracownię Natalii Ślizowskiej, gdzie poznały tajniki pracy projektanta mody, wykonały fascynatory, a także nietypowe wzory na koszulki.

Kolejnym niezwykłym miejscem poznanym przez audytorium była Hiszpania pełna słońca, zabawy i flamenco. Dzieci wykonały przepiękne wachlarze ozdobione symboliką tego kraju, a także wzięły udział w bitwie pomidorowej (słynnej w Bunol) do której wcześniej wykonały specjalne maski. W świat języka hiszpańskiego wprowadziła wszystkich zebranych Agnieszka Sułkowska – mama jednej z uczestniczek.

Na zakończenie europejskiego tygodnia dzieci wybrały się do Holandii , gdzie wykonały wiatrak, tulipany, poznały obyczaje i tradycje tego kontynentu , a także podjęły wyzwanie łowienia ryb – jednego z wielu hobby Holendrów.