Uroczyste oddanie do użytku trezora/wrzutni książek

W dniu 29 kwietnia 2021 r. o godz. 10.30, przed wejściem głównym do gmachu  Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki  Publicznej  im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste oddanie do użytku Trezora, czyli wrzutni  bibliotecznej.  W  wydarzeniu uczestniczyli:  Łukasz Porycki  ̶ Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Izabela Piotrowicz  ̶ Dyrektor Zamiejscowego Biura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Sławomir Szenwald  ̶ Dyrektor Książnicy Gorzowskiej, lokalne media  i  bibliotekarze.  Odwiązania wstęgi dokonali Łukasz Porycki i Sławomir Szenwald.

Łukasz Porycki zwrócił uwagę na ważną rolę, jaką odgrywa gorzowska biblioteka w propagowaniu czytelnictwa i krzewieniu kultury, szczególnie w czasach pandemii.  Podkreślił, że warto otwierać się na nowe wyzwania i technologie. To sprawia, że Książnica Gorzowska może być wzorem dla innych bibliotek.  Natomiast Sławomir Szenwald, informując o wzroście czytelnictwa i zainteresowaniu ofertą biblioteki, zwrócił uwagę, na to, że chcemy wychodzić naprzeciw  oczekiwaniom czytelników i ułatwiać im możliwość korzystania z usług instytucji.  Następnie dokonano wrzucenia pierwszych zbiorów: książek, płyt CD i DVD i zaprezentowano, jak działa urządzenie, w tym również w jaki sposób wrzucone przez czytelników zbiory będą z niego wybierane.

Czytelnicy biblioteki będą mogli korzystać z urządzenia już od 30 kwietnia br. Szczególnie ułatwi, to zwrot zbiorów w godzinach lub dniach, gdy Biblioteka pozostaje zamknięta. To także ułatwienie dla osób, które jedynie pragną zwrócić zbiory lub będą chciały dokonać tego za pośrednictwem innych osób. Aby dokonać zwrotu nie jest potrzebna karta biblioteczna. Instrukcja, jak skorzystać z urządzenia została umieszczona nad Trezorem. Warto jednak pamiętać, że  materiały biblioteczne będą wyjmowane z wrzutni codziennie rano w dniach otwarcia Biblioteki. Tak więc, ze względu na to, iż placówka pozostaje zamknięta 4 maja, Trezor zostanie opróżniony dopiero dnia następnego, czyli 5 maja. Zachęcamy do pełnego zapoznania się z zasadami korzystania z wrzutni bibliotecznej, które znajdują się w Regulaminie korzystania ze zbiorów bibliotecznych i usług WiMBP w Gorzowie Wielkopolskim na stronie www.wimbp.gorzow.pl.

Oddanie do użytku Trezora  ̶  wrzutni bibliotecznej, to kolejny krok na celu usprawnienia działalności i usług bibliotecznych Książnicy Gorzowskiej.