To już 10 lat spotkań w strzeleckim Dyskusyjnym Klubie Książki

24 września 2020 r. odbyło się jubileuszowe spotkanie naszego Klubu (z powodu pandemii przeniesione z kwietnia na wrzesień). Sytuacja epidemiczna spowodowała, że uczestniczki spotkały się tyko w swoim gronie. Pierwsze spotkanie miało miejsce 22 kwietnia 2010 r.

W czasie 10 lat odbyło się 100 spotkań klubowych, w tym siedem wyjazdowych do zaprzyjaźnionego klubu w Zwierzynie. Za nami ponad 130 tytułów omówionych książek. W ramach Klubu biblioteka gościła na spotkaniach autorskich: Tanię Valko, Katarzynę Enerlich, Krzysztofa Koziołka, Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, Magdalenę Ludwiczak, Marcina Wrońskiego
i Iwonę Żytkowiak. Na spotkaniu tradycyjnie nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu. Nasze klubowiczki wspominały przeżyty wspólnie czas, podzieliły się refleksjami na temat przeczytanej literatury. Wspomnieniom nie było końca. Pamiątkowe kubki dla naszych Pań przekazał Instytut Książki. Członkinie naszego Klubu w podziękowaniu pracownikom Biblioteki za organizację spotkań przekazały życzenia i bukiet kwiatów.