Szarlotka, Patyk, Dziadek i inni

Szarlotka, Patyk, Dziadek i inni Kolejne spotkanie, a pierwsze w nowym składzie, Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży działającego w Filii nr 1 odbyło się 4 marca 2019 r. Uczestnicy omawiali książkę pt. „Szarlotka pachnąca marzeniami” Iwony Czarkowskiej.

Kolejne spotkanie, a pierwsze w nowym składzie, Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży działającego w Filii nr 1 odbyło się 4 marca 2019 r. Uczestnicy omawiali książkę pt.  „Szarlotka pachnąca marzeniami” Iwony Czarkowskiej. Autorka zachwyciła nas powieścią o Tuśce, która tak  naprawdę ma naprawdę ma na imię Karolina ( tak przynajmniej nazywa ją babcia), a gdy przyjeżdża do pensjonatu, gdzie pracują jej rodzice, zostaje „Szarlotką”. Tak nazywa ją kucharz Bazyli, którego dziewczyna bardzo lubi. Wręcz uwielbia przesiadywać w jego kuchni i wdychać niezliczoną ilość zapachów. Pojawia się również kot Bazylego- „Dziadek”, nazwany tak z powodu nagłego pojawienia się po śmierci dziadka kucharza. Pewnego dnia nasza bohaterka poznaje Patryka, którego przemianowała na „Patyka”. Spotkanie Tuśki z Patykiem przeradza się w przyjaźń, pojawia się także wątek, w  którym możemy liczyć na coś więcej… Lektura zaskakuje nas, jest wiele tajemnic, zagadek i śmiesznych fragmentów.

Pyszne ciasto, herbatka i miła atmosfera wśród książek doskonale pasują do hasła; Dobre książki i kawa, oczywiście w naszym przypadku chodziło o herbatę. Rozmowa o  książkach to punkt główny całego spotkania. Analiza akcji doprowadziła nas aż do „zabawy w Tuśkę”. Zabawa polegała na naśladowaniu głównej bohaterki, która mając słaby wzrok, wąchała wszystko i potrafiła rozpoznać i nazwać zapachy bez patrzenia. Prowadząca spotkanie Pani Ela przygotowała dla nas różne rzeczy, które włożyła do torebek a my po zapachu zgadywaliśmy, co tam ukryła. Było bardzo trudno, ale najlepszy był czas spędzony w  miłym towarzystwie pośród rozmówna temat, który w klubie wszyscy bardzo lubią.

Zachęcamy do udziału w następnych spotkaniach. Najbliższe odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia 2019r o godz. 16.30. Czytamy książkę Jacqueline Wilson pt. „Wata cukrowa”.

Klubowiczka- Gabrysia Szprychel