STEFANIA WŚRÓD NOSOROŻCÓW

W dniach od 1 do 30 kwietnia br. ,w holu biblioteki, można oglądać ekspozycję pt.: Stefania wśród nosorożców. Jest to prezentacja książek ze zbiorów książnicy gorzowskiej przedstawiających świat nosorożców, a zainspirowana została odkryciem i promocją Stefanii-nosorożca gorzowskiego.

W dniach od  1 do 30 kwietnia  br. ,w holu biblioteki, można oglądać ekspozycję pt.: Stefania wśród nosorożców.  Jest to prezentacja książek ze zbiorów książnicy gorzowskiej przedstawiających świat nosorożców, a zainspirowana została odkryciem i promocją Stefanii-nosorożca gorzowskiego.

Wystawa związana jest ze zbiegającymi się w kwietniu obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Doroczne święto obchodzone 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania
przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę
ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 

Doroczne święto obchodzone 23 kwietnia, organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa  i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.