Staruszka kontra mafiosi i rozmowa z autorem

24 września 2020 r. w Ośrodku Integracji i Aktywności odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, seniorów, słabowidzących i niewidomych.

Wredna, nieżyczliwa, egoistyczna, twarda, ale również zaradna, odważna i… wiecznie głodna. To cechy opisujące główną bohaterkę – Zofię Wilkońską z książki Jacka Galińskiego, Komórki się pani pomyliły.

Po dłuższej przerwie, 24 września 2020 r., w Ośrodku Integracji i Aktywności odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, seniorów, słabowidzących i niewidomych. Ogromną niespodzianką dla uczestników spotkania okazała się wideorozmowa z samym autorem. Jacek Galiński, autor i scenarzysta z wielką przyjemnością skorzystał z propozycji, aby się wirtualnie spotkać i porozmawiać z gorzowskimi klubowiczami za pomocą popularnej aplikacji. Komedia kryminalna bardzo się klubowiczom spodobała. Książka lekka, zabawna, choć czasem groteskowa może być niezłą alternatywą na ciekawe popołudnie. Przebojowa bohaterka stała się inspiracją dla osób mniej odważnych. Zofia potrafiła sobie poradzić w każdej niemal sytuacji. Jednak gdzie się pojawiła, siała „spustoszenie”. Potrafiła się ekspresowo wplątać w kłopoty jednocześnie zawsze udawało jej się z nich wybrnąć w magiczny sposób. Niesamowita staruszka, która nie obawiała się bandytów. Wszyscy klubowicze jednogłośnie uznali tę książkę jako idealną na jesienne wieczory i poprawę humoru. Rekomendujemy!

Zachęcam do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Następne odbędzie się 29 października o godz. 16.00.

Omawiany audiobook: “Rana” – Wojciech Chmielarz.

red. Beata Toruńska

fot. Olga Smolec-Kmoch