Spotkanie z Małgorzatą Korbanek

24 stycznia 2019 r. w ramach cyklu Biblioteka Aktywnego Seniora spotkaliśmy się z pilotem wycieczek – Małgorzatą Korbanek .

24 stycznia 2019 r. w ramach cyklu Biblioteka Aktywnego Seniora spotkaliśmy się z pilotem wycieczek – Małgorzatą Korbanek. Temat prezentacji to – „Chorwacja, Bośnia i Hercegowina” . Małgorzata Korbanek mówiła o trudnej historii krajów, kulturze, religii. O różnorodności ludzi, ich wspólnym życiu, tolerancji i nietolerancji. Prezentacja była ilustrowana zdjęciami pięknych krajobrazów, zabytków, muzyką regionalną. Trudna historia krajów bałkańskich miała istotny wpływ na ludzi tam żyjących, ich wzajemne relacje. Po upadku komunizmu, rozpadzie Jugosławii nastąpiła okrutna wojna między narodami bałkańskimi. To największa wojna w Europie po II wojnie światowej, która pochłonęła ponad 200 tysięcy ludzi. Obecnie rozwijająca się turystyka, pielgrzymki do Medjugorie – stanowią istotny dochód gospodarki tych krajów.
Liczni uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni z przedstawionej prezentacji, dyskutowali, wspominali swoje podróże do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny.

Spotkanie zorganizowała Wypożyczalnia Główna.

J. Paradowska