Spotkanie z Magdą Umer i Piotrem Machalicą

18 września 2019 r. o godzinie 18:00 zapraszamy na wieczór literacko-muzyczny pt. "I dodam jeszcze, że cię kocham". Listy Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory będą czytać Magda Umer i Piotr Machalica. Spotkanie zakończy koncert Magdy Umer. Spotkanie w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych" realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Obowiązują wejściówki - do odebrania od 9 września w Informatorium Biblioteki.

18 września 2019 r. o godz. 18 w wypełnionej po brzegi sali audytoryjnej gorzowskiej Książnicy im. Z. Herberta przy ul. Sikorskiego 107 odbyło się trzecie, a zarazem ostatnie spotkanie z cyklu objętego wspólnym mottem „Emocje w słowa zaklęte”, przygotowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – Dodaj do Ulubionych”. Spotkanie otworzył dyrektor Sławomir Szenwald.

W wydarzeniu poetycko-muzycznym zatytułowanym „I dodam jeszcze, że cię kocham”, opartym o zbiór listów  Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory zebranych w książce „Listy na wyczerpanym papierze”, wystąpili Magda Umer i  Piotr Machalica. Historię znajomości tych dwojga znakomitych poetów polskiej piosenki, ich wzajemnych relacji, przedstawiła M. Umer, autorka wstępu do książki. Jednak wszystkie odcienie ich zakazanego uczucia ukazały dopiero listy – czytane, czasem śpiewane, przez warszawskich artystów. Korespondencja A. Osieckiej i J. Przybory to nie tylko mistrzostwo polskiej sztuki epistolarnej, to również utrwalony na papierze piórami kochanków obraz ówczesnej warszawskiej socjety literackiej, klimat stołecznych kawiarni czy nadmorskich kąpielisk.

Drugą część wieczoru wypełnił minirecital M. Umer. Artystka wykonała kilka znanych piosenek, także do tekstów A. Osieckiej i J. Przybory, a były to: „Widzisz mała”, „Oczy tej małej”, „Noce i dni”, „Miłość w Portofino”, „Ach Panie, Panowie”, „Jeżeli miłość jest”, „Stacyjka Zdrój”, „Już czas na sen”.

Relację z wydarzenia znajdziecie także tutaj