Spotkanie z Łucją Marczyk-Rajchel

23 stycznia 2015 roku o godz. 17.00 w Filii nr 8 mieliśmy przyjemność gościć już po raz drugi panią Łucję Marczyk-Rajchel, autorkę książek: „Śladami wspomnień: od Kazachstanu po Gorzów Wielkopolski” i „Co Cię nie zabije…”, której bohaterką jest Anna, kobieta borykająca się z alkoholizmem męża – Konrada. Ta młoda osoba podejmuje walkę o trzeźwość swojego mężczyzny, o dobro rodziny i 2 dzieci.

Podczas spotkania pisarka przeczytała parę ciekawych fragmentów wybranych z książki, przedstawiła recenzję pani Krystyny Kamińskiej, która ukazała się w ”Pegazie Lubuskim” nr 3 z 2014 roku. Odpowiedziała również na wiele pytań zadanych przez zgromadzonych w bibliotece słuchaczy. Opowiedziała o swoim warsztacie pisarskim.

Słuchając opowieści o Annie możemy tylko przypuszczać, że duża część doznań i myśli ukazanych w książce jest autentyczna, a akcja toczy się w Gorzowie. Mimo tego, powieść ma charakter uniwersalny, nie padają w niej jakieś konkretne nazwy miasta, zakładów pracy, firm, itp.

Po skończonej dyskusji podziękowaliśmy pani Marczyk-Rajchel za ciekawy wieczór i przyjęcie naszego zaproszenia wręczając kwiaty. I tak przy poczęstunku miło minęło nam 2 godziny.

 

                       Opolska Lucyna