Spotkanie z Janiną Jurgowiak

21 lutego 2019 r. Janina J. Jurgowiak (Jaszka) była gościem Filii nr 6. Zadebiutowała w 2015 roku na łamach Pegaza Lubuskiego, a w 2017 wydała pierwszy tomik poezji „Odroczenie”.

Kto nie ma czasu na czytanie powieści, niech czyta wiersze. Kto ma czas na wielkie powieści, tym bardziej niech czyta wiersze.

Wierszy nie czyta się od deski do deski, lecz smakuje i rozważa. Wystarczy jeden, żeby mieć temat do rozmyślań w trakcie rutynowych zajęć albo spaceru. Mówią o życiu, o miłości, przemijaniu, o wszystkim, co nas dotyczy – napisała Janina J. Jurgowiak (Jaszka), gorzowska poetka.

21 lutego 2019 r. Janina J. Jurgowiak (Jaszka) była gościem Filii nr 6. Zadebiutowała w 2015 roku na łamach Pegaza Lubuskiego, a w 2017 wydała pierwszy tomik poezji „Odroczenie”. W tym roku  otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego za twórczość literacką. Na spotkaniu z czytelnikami zaprezentowała swój dorobek , czytając wybrane wiersze i opatrując je komentarzem z tomiku „Odroczenie”, a także trochę nowych wierszy i krótkich form prozatorskich. Dodatkową atrakcją były piękne akwarele, namalowane przez nią samą.

Odbiór był bardzo pozytywny, wręcz entuzjastyczny i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z przemiłą Janiną J. Jurgowiak (Jaszką)i jej twórczością.

Teresa Kosiba