Spotkanie młodzieżowego DKK w Willi Lehmanna

,,– Jak to jest, żyć trzysta lat? – pyta chłopak.
Dziewczyna w odpowiedzi się uśmiecha.
– Tak samo, jak żyć rok. Sekunda po sekundzie.”

28 kwietnia, w pogodne czwartkowe popołudnie jak zwykle o 16.30, odbyło się kolejne z cyklu spotkań Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Informatorium WiMBP.

Tym razem na warsztat wzięliśmy najnowszą powieść znanej już pisarki Victorii Schwab zatytułowaną „Niewidzialne życie Addie LaRue”. To opowieść o dziewczynie, która żyła 300 lat – akcja powieści zaczyna się w 1714 roku a kończy w 2016. Tytułową Addie, a właściwie Adeline poznajemy w momencie ucieczki… ucieczki przed życiem, którego nie chce. Jest zdeterminowana, by znaleźć dla siebie właściwe miejsce, nawet gdyby miała to przypłacić wieczną samotnością. Zawiera pakt z diabłem, na mocy którego zyskuje czas i wieczne życie, ale traci tożsamość, wszak wszystko ma swoją cenę. Zapytacie: Kto nie chciałby żyć wiecznie? Ta umowa ma jednak pewien kruczek, owszem, Addie jest ciągle piękna i młoda, owszem, żyje wiecznie, ale jej dramat polega na tym, że nikt, nawet osoba, którą pokocha, nie jest w stanie jej zapamiętać. Do czasu…

Wśród naszych klubowiczów zdania na temat tej pozycji były podzielone. Jedni byli oczarowani, inni znudzeni. Jakie będą wasze odczucia? Możecie się przekonać, sięgając po książkę.

Z. Nowak, moderator