Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 2

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

W wiosennym nastroju odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii nr 2. Tym razem w dniu 30 kwietnia 2018 r. omówiona została książka Magdaleny Knedler „Dziewczyna z daleka”.

Jest to powieść, w której losy bohaterów przedstawione zostały na tle wydarzeń II Wojny Światowej. Ukazane zostało życie w czasie okupacji jak również realia syberyjskie. W małej wiosce na Dolnym Śląsku, w mroźny poranek wnuczka Milena i jej babcia Natasza znajdują zmarzniętego młodego człowieka. Jest nim anglik Artur Adams, który przyjechał do kraju, żeby wyjaśnić pewne tajemnice z przeszłości związane z jego rodziną. Mężczyzna ma ze sobą kopertę ze zdjęciami oraz przedmiot, który jest ogromnym zaskoczeniem dla prawie stuletniej babci. Była to piersiówka. Przywołała wstydliwe wspomnienia z lat młodości, o których kobieta chciałaby zapomnieć. Gdy Artur przy pomocy babci i wnuczki czuje się lepiej, przychodzi czas na długą rozmowę. Nie będzie ona łatwa dla nikogo, ponieważ ujrzą światło dzienne tajemnice skrywane przez lata.

Co wydarzyło się w przeszłości w życiu Nataszy? Czy wnuczka Milena będzie mogła poznać losy swojej babci? Na te wszystkie pytania i wątpliwości można odpowiedzieć po przeczytaniu książki.

Na następne spotkanie zapraszamy 28 maja 2018 r. o godz.17.00. Omówiona zostanie wówczas książka „Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych” T. Lach.