Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 10

Na majowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 10 omawialiśmy książkę Tami Oldham Ashcraft i Susei McGearhart 41 dni nadziei.

Na majowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 10 omawialiśmy książkę Tami  Oldham Ashcraft i Susei McGearhart 41 dni nadziei. Powieść ta jest inspirowana prawdziwą historią. Główni bohaterowie – Tami i Richard,  poznając się odnajdują w sobie bratnie dusze. Oboje uwielbiają przygodę i pasjonuje ich żeglarstwo, więc szybko zostają parą. Wkrótce wyruszają jachtem z Tahiti do Kalifornii. Żegluga z początku przebiega spokojnie, lecz niedługo staje się koszmarem, gdy tropikalny sztorm zmienia się w potężny huragan. Cudem udaje im się przeżyć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami, nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.

Jest to poruszająca historia walki z siłami natury, o sile woli, odwadze, zaradności, nadziei i miłości. Uczestnicy spotkania zastanawiali się, czy stać ich byłoby na walkę z nieprzyjazną naturą i czy byliby w stanie przeżyć taki koszmar nie załamując się. Byli pełni uznania dla bohaterki książki.

Przy tej lekturze nie można się nudzić, akcja toczy się wartko i czytelnik z niecierpliwością czeka na jej dalszy ciąg. Warto po nią sięgnąć…

M. Kurzawa