Spotkanie DKK w Filii nr 2

Po wakacyjnej przerwie, tj. w dniu 29 października 2018 r. w Filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbyło się kolejne spotkanie z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki.

Po wakacyjnej przerwie, tj. w dniu 29 października 2018 r. w Filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbyło się kolejne spotkanie z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiana była książka “Córki latarnika” Jean Pendziwol.
To debiutancka powieść autorki literatury współczesnej, która dotychczas pisała książki dla dzieci.

Jest to bardzo poruszająca i klimatyczna opowieść o losach dwóch bohaterek, które spotykają się w domu starców. Zupełnie przypadkowo zaczynają spędzać razem coraz więcej czasu i nawiązuje się między nimi niespodziewana przyjaźń. Autorka w doskonały sposób opisała prastarą tajemnicę rodzinną, siostrzaną miłość i poczucie przywiązania, a wszystko okrasiła poetyckimi opisami przyrody, która jest jej jednym z zainteresowań i inspiruje do pisania.
W trakcie spotkania DKK członkinie wymieniały się emocjami, opowiadały o tym co je wzruszyło, a co zaskoczyło. Podsumowując jednomyślnie stwierdziły, że książka im się podobała I gorąco ją polecają.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się w dniu 26 listopada (poniedziałek) br., na którym porozmawiamy o książce “Zwyciężona” Krystyny Rożnawskiej.