Spotkanie DKK w Filii nr 1

W dniu 16 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Filii nr 1 przy ul. Kombatantów 2.

Tym razem młode czytelniczki poddały analizie powieść Magdy Skubisz pt. „LO story”, która to zyskała sławę najbardziej kontrowersyjnej współczesnej powieści Podkarpacia.

Jest to historia współczesnych nastolatków, nie do końca zdegenerowanych a udręczonych przez system edukacyjny. Licealna młodzież intensywnie odreagowuje stres za pomocą rozlicznych używek, wśród których wiedzie prym alkohol, kupowany od handlarzy zza ukraińskiej granicy. Światek ten obraca się wokół alkoholu, papierosów i wulgaryzmów – takie wrażenie można odnieść pobieżnie śledząc fabułę powieści. Jednak jest to mylne odczucie, gdyż pomimo tych realiów, bohaterowie książki Skubisz potrafią kierować się rozsądkiem, mają własny, nienajgorszy system wartości. Są wiernymi przyjaciółmi i mają rozwinięte poczucie odpowiedzialności, nie pozwalają sobie na trudne do wybaczenia wybryki. Potrafią wspólnie zdziałać wiele.

Podsumowując, książka Magdy Skubisz, bardzo przypadła do gustu naszym młodym klubowiczkom. Podziwiały odwagę autorki w opisaniu świata przedstawionego, jak również w kreacjach poszczególnych postaci. Doskonale odnalazły się w jej realiach, zgodnie twierdząc, że nie są one przerysowane i idealnie oddają sytuację panującą zarówno w polskich, jak i grupach rówieśniczych.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki planowane jest na 14 grudnia 2010 r.

o godzinie 16.00.