Spotkanie DKK przy Wypożyczalni Głównej

17 września 2020 r. spotkał się Dyskusyjny Klub Książki przy Wypożyczalni Głównej. Mówiliśmy o książce Diane Setterfield „Była sobie rzeka”.

17 września 2020 r. Dyskusyjny Klub Książki przy Wypożyczalni Głównej spotkał się powakacyjnie w pełnym reżimie sanitarnym. Mówiliśmy o książce Diane Setterfield „Była sobie rzeka”.

To powieść z pogranicza magii i rzeczywistości. Zaczyna się tajemniczym pojawieniem się w środku nocy, w starej gospodzie nieznajomego i rannego mężczyzny, który w swoich ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Godzinę później dziecko powraca do życia. Magia czy cud? Goście przebywający w gospodzie prześcigają się w rozwiązaniu zagadki, kim jest tajemniczy mężczyzna z cudownie przywróconym do życia dzieckiem. Fabuła książki płynie jak tytułowa rzeka, raz wolniej a raz szybciej przenosząc czytelnika nad Tamizę do deszczowej Anglii.W większości uczestniczkom spotkania DKK powieść podobała się. Zachwyciły się historią, sposobem jej opowiedzenia i stylem.

W październiku mówić będziemy o książce „ Szmaragdowa tablica” Carli Montero. Zapraszamy na spotkanie 22 października 2020 r. o godz.17.00 do Budynku Głównego WiMBP.

Foto i tekst A. Namińska