Rodzinne soboty w Willi Lehmanna – Retro książki łączą pokolenia

27 kwietnia w bibliotece Herberta odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Rodzinne soboty w Willi Lehmanna” ph. Retro książki łączą pokolenia.

27 kwietnia w bibliotece Herberta odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Rodzinne soboty w Willi Lehmanna” ph. Retro książki łączą pokolenia. Każdy z nas posiada książki dla dzieci, które pamiętają dzieciństwo nasze i naszych rodziców. Niektóre przeglądamy z rozczuleniem i dozą dystansu ( „Elementarz Falskiego”, „ Awanturę o Basię”), inne z przyjemnością czytamy dziś naszym dzieciom. Nieśmiertelne są „Akademia Pana Kleksa” oraz ilustrowane zbiory baśni i bajek. A także Brzechwa i Tuwim też nic nie stracili od czasów, kiedy nam ich czytano, lubimy te stare, pożółkłe, poplamione strony. Szukając nowo wydanych książek w stylu retro mamy w czym wybierać. Znowu możemy cieszyć się tekstami i ilustracjami zapomnianych mistrzów. Również wielu współczesnych autorów książek czerpie garściami z przeszłości. Jeśli macie swoje ulubione tytuły z retro ilustracjami, podzielcie się z nami w komentarzach.

Podczas spotkania mali czytelnicy poszukiwali Jasia i Małgosi. Zbudowali wieżę dla Śpiącej Królewny, sprawdzili także co ma w koszyczku Czerwony Kapturek. Nie zabrakło zabaw ruchowych i muzycznych oraz zagadek. Na zakończenie zajęć powstały kolorowe, plecione zakładki.