Przytulaśne koty w bibliotece

26 lutego 2020 r., w Ośrodku Integracji i Aktywności odbyły się warsztaty literacko-plastyczne w których uczestniczyła młodzież z Zespołu Kształcenia nr 1 z Gorzowa Wielkopolskiego

26 lutego 2020 r., w Ośrodku Integracji i Aktywności odbyły się warsztaty literacko-plastyczne w których uczestniczyła młodzież z Zespołu Kształcenia nr 1 z Gorzowa Wielkopolskiego.

Z okazji Światowego Dnia Kota warto w bibliotece o kotach porozmawiać. Kot mi się kojarzy z biblioteką, ponieważ przypomina historię rudego kota, który nazywał się Dewey i mieszkał w bibliotece w stanie Iowa w miasteczku Spencer. Ktoś mimo dużego mrozu wrzucił małego, rudego kotka do otworu na zwracane książki znajdującego się na tyłach Biblioteki Publicznej. Przygarnięty przez bibliotekarzy mieszkał tam aż 19 lat. My robiliśmy koty w kształcie serca, kolorowe maskotki, przytulaski. Młodzież również poznała tajemnice zielonych, świecących oczu, chropowatego jak tarka języka kociego. A czy Wy wiecie dlaczego koty drapią? Czy wszystkie koty mruczą i dlaczego koty się boją wody? Na te i wiele innych pytań możecie znaleźć odpowiedź w bibliotece.

Beata Toruńska

fot. Sandra Szczudło-Ziemianin