Promocja książki Wandy Milewskiej – „Prześladowałam Lecha Wałęsę i nie żałuję”

W środę 17 lutego 2012 r. w Bibliotece Filii Nr 2 odbyła się promocja książki Wandy Milewskiej – „Prześladowałam Lecha  Wałęsę i nie  żałuję”. Spotkanie poprowadziła Michalina Januszkiewicz.. Autorka książki zaprosiła panią Stefanię Hejmanowską, która wspominała swoje pierwsze spotkanie z Lechem Wałęsą: „…widziałam Wałęsę, jak składał kwiaty pod stocznią otoczony zomowcami. Pamiętam do dziś twarz Wałęsy – był spięty , to trzeba było mieć wtedy odwagę…”. Wanda Milewska przedstawiła w książce swoje zaangażowanie w „śledzeniu”  przywódcy „Solidarności” . Wspominała o imieninach Lecha Wałęsy na których była dwa razy , a które odbywały się w ogrodach domu państwa Wałęsów. W/w książkę pani Wanda osobiście wręczyła  Lechowi Wałęsie na spotkaniu w Warszawie w grudniu 2011 r.
Lech Wałęsa  Gorzów odwiedził dwa razy – raz w 1990 roku i drugi raz w 2000 roku. Były to wizyty przedwyborcze i w książce są dokładnie opisane. Książka udokumentowana jest wywiadami i fotografiami.
Bardzo ciekawa dyskusja nawiązała się z uczestnikami spotkania, bo każdy z nas ma swoje wspomnienia z tamtego okresu i tylko żal, że na takie spotkania – choć zapraszani – nie przychodzą młodzi ludzie, którzy osobiście nie doświadczyli tych spraw. Dobrze, że takie książki się ukazują i że można je wypożyczyć w bibliotece. Najnowsza historia Polski jest ciągle tworzona i trzeba ją dokumentować na bieżąco.