21.05.2011

„Poza horyzonty” czyli jeszcze raz z Jasiem Melą

W dniu 20.05.11 r. odbyło się spotkanie DKK w Trzcielu, tematem spotkania była książka Jasia Meli pt:” Poza Horyzonty”. Jaś Mela gościł  w naszej bibliotece w Trzcielu w dniu 11.04.11r.,mówił nam o swoich tragicznych przeżyciach i walce ze swoją niepełnosprawnością. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, czytelnicy z ciekawością sięgnęli po książkę naszego gościa.

Nasz bohater opisuje w swoich wspomnieniach tragedię jaka go spotkała w wyniku, której stał się człowiekiem niepełnosprawnym. Dzięki ogromnemu wsparciu rodziny i znajomych i własnej silnej woli Jaś znalazł nowe cele w życiu i udowodnił sobie i nam, że człowiek niepełnosprawny może żyć normalnie. Siłę swojej woli udowodnił zdobywając biegun północny i południowy, wspiął się na Kilimandżaro i Elbrus, przebiegł Maraton Nowojorski. Jaś Mela udowadnia nam, że bariery jakich się boimy są tylko w nas i my decydujemy czy damy sobie z nimi radę i je pokonamy.

Polecam tą książkę czytelnikom młodym i dorosłym, której przeczytanie pozwoli nam uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

Na spotkaniu DKK było 10 uczestników, kolejne spotkanie odbędzie się  15.06.11r. o godz. 16ºº.Tematem spotkania  będzie książka Emilii Chomutowskiej pt:” :Chyba Zołza”.

Wiola Fabian