Polska dla początkujących

W październiku br. wznowiliśmy – po przerwie wymuszonej pandemicznymi obostrzeniami – spotkania z obcokrajowcami w Ośrodku Integracji i Aktywności.

We wtorek, 19 października 2021 roku, spotkaliśmy się na konwersacjach językowych dla obcokrajowców. Działania te podejmujemy w ramach projektu „Polska dla początkujących”, podczas którego uczestnicy nie tylko szkolą swój język polski, ale poznają także kulturę, zwyczaje czy literaturę Polski. W trakcie zajęć uczestnicy podzielili się na dwie grupy. Pierwsza – dla tych, którzy są w Polsce od niedawna – początkująca, poznawała podstawy języka polskiego. Druga – już bardziej zaawansowana – prowadziła typowe konwersacje na wiele interesujących tematów.

Czy i podczas tej edycji spotkań zawiążą się przyjaźnie, jakie powstały podczas pierwszej serii bibliotecznych spotkań? Wiele znajomości zawartych wtedy przetrwało do dziś… Prawdą jest więc twierdzenie, że biblioteka łączy!

Następne spotkanie dla dorosłych odbędzie się 9 listopada o 16.00, natomiast już za tydzień – 26 października o 16.00 – spotykamy się w Ośrodku Integracji i Aktywności z dziećmi, dla których również są przygotowane fantastyczne zajęcia, dzięki którym poznawać będziemy wspólnie język polski i Polskę. Zapraszamy!

Tekst i foto: Olga Smolec-Kmoch