Pierwsze spotkanie DKK w 2023 roku

Za nami pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Filii nr 2. 30 stycznia 2023 r. rozmawiałyśmy o książce „Życie Violette” Valerie Perrin.

Jest to dojrzała, wielowarstwowa i tajemnicza powieść  o oswajaniu rzeczywistości, o stracie, emocjach i uczuciach. Sukcesywnie wszystkie wątki układają się w całość i naszym oczom ukazuje się niezapomniana historia. Poza tym jest w niej sporo cennych wskazówek życiowych i pięknych cytatów.

Główna bohaterka Violette jest dozorczynią na małym cmentarzu w Brancion we Francji. Życie jej nie oszczędzało. Pierwszy raz byłyśmy wszystkie zgodne co do wrażeń na temat książki i jej odbioru. Kilka z nas kupiło swój egzemplarz, by móc w przyszłości do niej wrócić. Wspólnie czytałyśmy zaznaczone przez nas cytaty, przyznając, że wielokrotnie nas poruszyła.  Na spotkaniu pojawiła się nasza czytelniczka, która była bardzo pozytywnie zaskoczona tą historią i zdecydowała się pojawić, by móc wspólnie na nowo ją przeżyć.

Okazało się, że gdyby nie spotkanie w klubie z tą książką, to niektóre z nas nie sięgnęłyby po ten tytuł. Dlatego właśnie bardzo nas cieszy, że klub istnieje i że wspólnie możemy odkrywać wiele inspirujących historii i poznawać ciekawe książki.

Kolejne spotkanie odbędzie się 20 lutego o godz. 16.30, a tematem rozmów będzie książka Matthew Perry “Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz”. Serdecznie zapraszamy.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kimon