Nostalgiczna dal…spotkanie z Marcinem Kydryńskim

2 listopada 2020 roku w gorzowskiej książnicy gościł Marcin Kydryński – dziennikarz, podróżnik, fotograf i radiowiec. Była to kolejna wizyta tego autora w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie.

Pierwsza – promująca książkę „Biel” – przyciągnęła tłumy czytelników i czytelniczek, co Marcin Krydryński wspominał z uśmiechem.  Tym bardziej, że spotkanie promujące jego najnowsze dzieło – „Dal” – miało już zupełnie inny charakter.

Z powodu pandemii koronawirusa, w czytelni głównej mogło pojawić się dosłownie kilkoro uczestników. Całość wydarzenia była za to nagrywana i transmitowana na YouTube.

„Dal” to swoisty album z archiwalnymi fotografiami przedstawiającymi Afrykę i jej mieszkańców. Do każdej z nich autor domyśla i dopisuje swoją historię. Wpatrując się w ten miniony świat, Marcin Kydryński sięga do historii, filozofii, literatury i historii fotografii.

Podróżnik w niezwykły sposób opowiadał o uzupełnianej przez lata kolekcji fotografii oraz o  swojej miłości do Afryki i do muzyki. Rozmowie towarzyszyła prezentacja wybranych zdjęć.

„O ile bowiem Biel była nieustannym mówieniem o sobie, Dal to miejsce dla innych, którzy oglądali świat, nim ja dostałem tę szansę” – podsumowuje autor.

Spotkanie organizowano w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=xj_o4vGF0V8