„Muminki i przyjaciele” – zapraszamy do konkursu plastycznego!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego do udziału w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Muminki i przyjaciele”.

Któż z nas nie zna przygód Muminków, sympatycznych istot zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii.
Stworzona przez Tove Jansson seria książek o Muminkach zdobyła popularność na całym świecie. Powstały bajki, na których wychowały się pokolenia.

Książki o Muminkach czytają zarówno dzieci, jak i dorośli. Gwarantują one czytelnikom piękne chwile pełne ciepła, mądrości, ale też magii i tajemniczości charakterystycznej dla literatury skandynawskiej.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego do udziału w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Muminki i przyjaciele”.

Celem konkursu jest między innymi przybliżenie literatury skandynawskiej najmłodszemu pokoleniu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne tworzenie prac plastycznych.

Zadaniem konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej, przedstawiającej jedną z postaci występującej w opowiadaniach o Muminkach, np. Muminek, Mamusia Muminka, Tatuś Muminka, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, Migotek i inne. Na konkurs można złożyć tylko jedną pracę, wykonaną dowolną techniką, z dowolnych i trwałych materiałów, o wysokości max. 50 cm.
Do zabawy zapraszamy całe rodziny! Czekają atrakcyjne nagrody!

Prace należy złożyć do 30 kwietnia 2019 r. w bibliotece słubickiej lub w bibliotekach publicznych powiatu słubickiego (w Rzepinie, Górzycy, Cybince i Ośnie Lubuskim).

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki słubickiej www.biblioteka.slubice.pl oraz na stronach internetowych bibliotek publicznych powiatu słubickiego.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Zespół BPMiG w Słubicach

Regulamin – Konkurs plastyczny Muminki i przyjaciele