Marzenia nie znają granic

Grudniowe spotkanie DKK 15.12.2017 r. było dla nas okazją do poznania książki dość odmiennej od dotychczas przez nas omawianych. „Misja helikopter” Simone Moro to pozycja biograficzna z elementami reportażu dotycząca przecierania specyficznego szlaku – wysokogórskiego ratownictwa ekstremalnego z użyciem helikopterów. Ludzie zajmujący się taką misją to prawdziwi bohaterowie, choć bardzo rzadko może o nich usłyszeć szeroka opinia publiczna. Simone Moro, jako wielokrotnie utytułowany himalaista, zdobywca najtrudniejszych szczytów w najgorszych warunkach atmosferycznych, miał pod tym akurat względem łatwiej. Jako międzynarodowa gwiazda wspinaczki nie miał kłopotów ze znalezieniem sponsorów czy przychylnych swej misji mediów, niemniej jednak napotykał – jak wielu zresztą pasjonatów przed nim – na górę formalnych trudności w osiągnięciu celu. Stworzenie pogotowia dla alpinistów potrzebujących ewakuacji w trakcie najtrudniejszych akcji wspinaczkowych to dla wielu ludzi po prostu czyste szaleństwo… A jednak udało się.

 

Klubowicze mieli także okazję do zapoznania się ze specjalnie dla nich przygotowanym filmem dokumentalnym „Republika czytających ludzi” opisującym aktualną sytuacje polskich Dyskusyjnych Klubów Książki. A że zrealizowano go dość pomysłowo, z dużą dawką poczucia humoru, tym bardziej oglądało się go z przyjemnością.

 

Ten rok pracy DKK na Piaskach zamyka optymistycznie, z nadzieją patrząc w nadchodzący 2018 rok, życząc swoim Klubowiczom i Sympatykom wszystkiego najlepszego i czekając na nich na kolejnych spotkaniach z dobą książką i kawą.

 

W styczniu tematem spotkania 26.01.2018 r. będzie książka Katriny Kittle „Dobroć nieznajomych”, zapraszamy!

 

Marta Szembek