“Małe Ciche” – wystawa poplenerowa

23 lutego o godz. 12.00 Filia nr 1 zaprasza na otwarcie online cyklicznej poplenerowej wystawy prac plastycznych i fotograficznych „Małe Ciche 2020” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wielkopolskim.

Poplenerowa wystawa Małe Ciche 2020

Od 2007 roku w Filii nr 1 prezentowane są wystawy z cyklu „Małe Ciche”. Corocznie wystawę poprzedzał uroczysty wernisaż z ciekawym programem artystycznym. Niestety, w ubiegłym roku ze względu na zamknięcie bibliotek z powodu pandemii Covid- 19 do otwarcia wystawy nie doszło. Zaś w bieżącym 2021 roku dzieci nie wyjechały na ferie w góry. Tradycyjnie podczas ferii zimowych dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. odpoczywały w podhalańskiej miejscowości Małe Ciche. Organizatorem corocznych warsztatów jest pracownia plastyczna MDK.

Wystawa pokazuje nam góry zimą: zakopiańska chata z charakterystycznym dachem, ośnieżone stoki gór, świerki przykryte czapami śniegu, to m.in. treść prezentowanych prac plastycznych i  fotograficznych. Tajemnicza przyroda polskich Tatr zachwyca i pobudza wyobraźnię młodych twórców. Obserwujemy obrazy, na których plamy barwne tworzą na grubej śnieżnej pokrywie grę kolorów. Prace plastyczne prezentowane na wystawie powstały w oparciu o szkice wykonywane w plenerze o różnych porach dnia i w różnych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu możemy podziwiać zakopiańskie chaty, ośnieżone stoki gór czy strzeliste świerki. Zima to trudna do namalowania pora roku. Ale autorzy prac plastycznych i  fotograficznych doskonale poradzili sobie z problemem koloru śniegu, a zachwycające prace zostały wykonane w różnych technikach plastycznych. Nad całością czuwały kierowniczka pracowni plastycznej Danuta Łubińska oraz Aleksandra Czarnecka zawiadująca pracownią fotograficzną w MDK w Gorzowie Wlkp.

Życzymy wielu wrażeń podczas oglądania naszej ekspozycji a autorom prac serdecznie gratulujemy!

Jolanta Karaśkiewicz