Mała książka – wielki człowiek, czyli z książką na start!

Zapraaszamy do udziału w akcji "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"!

Uwaga!

Czytelnicze wyprawki już czekają!

Dziewięć filii dziecięcych na terenie Gorzowa Wielkopolskiego przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”  zorganizowanej przez Instytut Książki.

Celem projektu jest ukazanie wartości dla rozwoju dziecka wynikającego z codziennego czytania już od najmłodszych lat. Akcja wskazuje również na korzyści dla dziecka wynikające z częstego odwiedzania biblioteki.

Projekt skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat (roczniki 2013 – 2016)

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla dzieci jak i rodziców. Do projektu przystąpiło ponad 5 tysięcy bibliotek w całej Polsce!

Co trzeba zrobić?

Zapisz dziecko do najbliższej biblioteki!

Każde dziecko/czytelnik w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową „Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.”
W Wyprawce znajduje się  książka pt: „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka. Dzieci otrzymają również specjalną Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – broszurę informacyjną pt. „Książką połączeni”. Przeczytacie w niej między innymi o tym, co kryje się pod pojęciem czytania generacyjnego i dlaczego jest ono takie ważne.

Mamy do rozdania 500 wyprawek. Zapraszamy do udziału w akcji!

Zapraaszamy do udziału w akcji "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"!