„Mała książka – wielki człowiek”

„Mała książka– wielki człowiek”

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna w Słubicach po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ma zachęcić rodziców do wspólnego odwiedzania biblioteki oraz codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko, które odwiedzi naszą bibliotekę i przystąpi do projektu, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową, autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników, a także Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Nowością w tegorocznej kampanii są również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Zapraszamy wszystkich Małych Czytelników wraz z rodzicami do słubickiej biblioteki.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Mała książka- wielki człowiek”.

Zespół BPMiG w Słubicach