Lutowe spotkanie słubickiego DKK

DKK Słubice

Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 20 lutego w bibliotece słubickiej, upłynęło pod znakiem dwóch całkowicie odmiennych książek. Pierwsza z nich „Pani Einstein” zabrała nas w podróż po świecie wielkich naukowców. Autorka Marie Benedict w swojej powieści opowiada historię Milevy Marić, pierwszej żony Alberta Einsteina. Mileva, kobieta o nieprzeciętnym umyśle, niezwykle zdolna z zakresu matematyki i fizyki, żyła w cieniu swojego wielkiego męża. Jaki wkład miała w powstanie teorii względności? Z Einsteinem mamy okazję  zaznajomić się już w szkole podstawowej. Uczestniczki spotkania przyznały rację autorce, nadszedł czas na poznanie Milevy!  Historia barwnie opowiedziana przez autorkę, mająca mocne,  autentyczne filary m.in. w postaci zachowanych listów obojga małżonków wciąga czytelnika, a jednocześnie zachęca do dalszych poszukiwań.

„Pan Przypadek i celebryci” to kolejna  książka, o której klubowiczki dyskutowały. Autor Jacek Getner piszący między innymi scenariusze do seriali telewizyjnych uraczył nas niezłą dawką humoru. Książka należy do serii o detektywie Jacku Przypadku. Tym razem nasz bohater ma do rozwikłania trzy zagadki kryminalne. Wraz z nim wkraczamy w świat  wielkich celebrytów, który jak się okazuje nie jest wolny od morderstw czy szantażu. Pan Przypadek to połączenie porucznika Borewicza oraz doktora House’a, a taka mieszanka może wskazywać jedynie na niezłą ucztę dla miłośników niekonwencjonalnych metod  śledczych!  To leciutki kryminał, który pochłania się w ciągu kilku godzin.

Obie powieści przypadły do gustu naszym klubowiczkom. Oby takich książek było więcej na spotkaniach słubickiego DKK!

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 27 marca (środa) 2019 r. o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Tematem spotkania będzie książka Arletty Cousture “Dzieci stamtąd”. Serdeczne zapraszamy!

Małgorzata Dobosz

Moderator DKK

BPMiG Słubice