Ks. Waldemar Grzyb: spotkanie autorskie

27 listopada 2019 r. w Ośrodku Integracji i Aktywności odbyło się spotkanie z ks. Waldemarem Grzybem, autorem książki pt.: "Długa szata z rękawami. O Józefie egipskim".

27 listopada 2019 r. w Ośrodku Integracji i Aktywności odbyło się spotkanie z ks. Waldemarem Grzybem, autorem książki pt.: “Długa szata z rękawami. O Józefie egipskim”.

Jak sam mówił, nie planował napisania książki. Podczas Forum Charyzmatycznego w Szczecinie jego słowa poruszyły dyrektora Wydawnictwa eSPe – Księgarnia Katolicka, boskieksiążki.pl, który zaproponował wydanie książki. Zamurowało mnie to totalnie, powiedział na spotkaniu. Ale ja nie piszę książek, odpowiedział dyrektorowi. To nic, ale my i tak chcemy księdza wydać, odpowiedział wydawca. I oto książka się „wydała”.

Jest to książka o doświadczaniu trudów życia, o problemach dnia codziennego. Skierowana jest głównie do osób, które nie potrafią odkryć pozytywnych stron życia, swoich talentów i umiejętności. Czytając ją, można odkryć potęgę przebaczenia, z większą odwagą stawić czoła problemom oraz dowiedzieć się jak radzić sobie z zazdrością i pokusami. W publikacji tej znajdziemy również wiele różnych modlitw, które mogą stać się dla nas inspiracjami na co dzień.

Ks. Waldemar Grzyb od 2000 r. jest jednym z diecezjalnych egzorcystów oraz duszpasterzem wspólnoty Rhema Christou z Gorzowa Wielkopolskiego. Od niedawna pełni posługę administratora parafii w Wielisławicach.

tekst i foto Beata Toruńska