Kraina Lodu

Za oknem nadal brakuje bajkowej zimy, dlatego w dniu 30.01.2019 r. postanowiłyśmy stworzyć jej namiastkę w Bibliotece Koszałka Opałka. Zaprosiłyśmy grupę z Przedszkola nr 23 na zajęcia pt. „Kraina Lodu", które miały na celu przywołanie obecnej pory roku.

Za oknem nadal brakuje bajkowej zimy, dlatego w dniu 30.01.2019 r. postanowiłyśmy stworzyć jej namiastkę w Bibliotece Koszałka Opałka. Zaprosiłyśmy grupę z Przedszkola nr 23 na zajęcia pt. „Kraina Lodu”, które miały na celu przywołanie obecnej pory roku.

Najpierw dzieci podzieliły się swoimi skojarzeniami dotyczącymi zimy oraz uparcie twierdziły, że z nieba nie pada wtedy różowa oranżada a jedynie wspaniałe płatki śniegu.

Następnie najmłodsi otrzymali piękny, własnoręcznie napisany list od Pani Zimy, który zachęcał do cieszenia się z bieżącej pory roku, bo i ona – jak pozostałe trzy – kiedyś przeminie a my będziemy wtedy tęsknić za bałwankami i jazdą na sankach. Na prośbę autorki listu uczestnicy wysłuchali także bajki pochodzącej z książki „Kraina Lodu. Wielka księga opowieści”. Dzięki niej poznali nowe losy bohaterów tej znanej i lubianej przez wszystkich amerykańskiej produkcji.

W dalszej części prowadząca pokazała dzieciom ciekawą sztuczkę, dzięki której powstał sztuczny śnieg. Odbyła się również drużynowa zabawa. Bitwa na śnieżki (wykonane z gazety) okazała się niezwykle zacięta a różnica punktów była naprawdę niewielka.

Na zakończenie zajęć wszyscy goście mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, które pomoże im zapamiętać tegoroczną zimę.

Kinga Nowak