Klub Miłośników Książki Mówionej – Pan Zdzich w Kanadzie

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oddziale dla Osób Specjalnej Troski WiMBP w Gorzowie Wlkp.

25 stycznia było ponure i pochmurne popołudnie. W taki dzień w Oddziale dla Osób Specjalnej Troski w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Nieprzyjazna aura na zewnątrz nie wpłynęła negatywnie na dobre humory czytelników. A wszystko to za sprawą audiobooka, w oparciu którego toczyła się dyskusja.

Autorem książki jest Jarosław Abramow-Newerly, który już od kilkudziesięciu lat przebywa w Kanadzie. Tytułowy Pan Zdzich prowadzi rozmowy z Mariankiem w różnych miejscach, między innymi w parku na ławce czy sklepie podczas zakupów. Opowieści te były nasycone śmiesznymi powiedzonkami bohatera: średniowyższe wykształcenie, Kanadole, szczękomajster (stomatolog) czy zastrzyk słabosilny, dzięki temu nasi czytelnicy czerpali dużą dawkę dobrego humoru z tekstu. Miał duży dystans do siebie: Mordę miałem jak Pankin, tylko świeczkę wstawić i na Hallowen, nie trzeba dyni kupować, albo 226 dzień 1984 roku pijany, to powiedziałem sobie koniec Zdzisiu, trzeba wiać, wątroba nie wytrzyma. No spróbuj Pan w Polsce nie pić.

Następne spotkanie odbędzie się 22 lutego 2018 r., o godzinie 16:00. Tematem dyskusji będzie audiobook „Ciemno, prawie noc”, Joanny Bator.