Horror w gorzowskiej bibliotece

Horror w bibliotece

11 krwawych  opowieści nadesłano na pierwszy konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka  Metodycznego w Gorzowie z okazji Tygodnia Bibliotek 2020.

Dwuosobowe jury w składzie: Magdalena  Janas i  Hanna Ciepiela , przeżyło prawdziwe godziny grozy czytając opowiadania, rozgrywające się w podziemnym magazynie książek. Wszystkie konkursowe teksty napisały dziewczyny (w różnym wieku), co świadczy o szczególnym talencie pań do tworzenia emocjonujących historii.

Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy, autorki musiały napisać ciąg dalszy „przygód” Martyny, młodej bibliotekarki.  W sześciu opowiadaniach dziewczynie udało się wyjść cało z magazynu, w pozostałych mordowano ją na różne sposoby.

Wszystkie opowieści tak zaimponowały jurorkom, że przyznały pięć równorzędnych nagród i sześć wyróżnień (niezależnie od tego czy bohaterka przeżyła).

Nagrody otrzymały:

Olga Smolec-Kmoch,

Julia Kosmalska

Natalia Kosmalska 

Emilia Kruszakin

Patrycja Sęp

Wyróżnienia:

Magdalena Drozd

Katarzyna Girul

Martyna Girul

Agnieszka Kaniowska

Agnieszka Mazur

Aneta Wieliczko

W  załączniku: fragment opowiadanie Hanny Ciepieli, na podstawie którego dopisywano ciąg dalszy i nagrodzony tekst  Olgi Smolec-Kmoch, bibliotekarki z WiMBP.

Hanna Ciepiela

Biblioteka  Pedagogiczna

Horror w Bibliotece Olga Smolec Horro w Bibliotece Hanna Ciepiela

Horror w Bibliotece Olga Smolec