30.11.2017

Escape room

Wyobraźmy sobie, że wcielamy się w Poszukiwaczy Zaginionych Miast. Nasza historia rozpoczyna się w dawnej Mezopotamii, gdzie są Wiszące Ogrody Babilonu i sekretne podziemia Władcy Hammurabiego. Nasz przewodnik zostawia list w butelce, od którego zaczyna się niezapomniana przygoda, a nasze oczy i uszy muszą być szeroko otwarte, ponieważ kto znajdzie się w podziemiach, już z nich nie wyjdzie… tak głosi jedno z praw Hammurabiego:

 

Nie ślepcem ten, co nie widzi, ślepcem wszakże ten, co nie patrzy!

Boś Ty jest częścią mej myśli, co knuje podstęp zaklęty,

Gdy raz ujrzysz bezmiar podziemia, zapomnisz o słońcu i cieniach.

 

Na czas escape room’u Biblioteka Kota Filemona zamieniła się w tajemnicze, podziemne miejsce Władcy Hammurabiego znajdujące się pod Wiszącymi Ogrodami Babilonu. 30 listopada 2017 roku uczniowie z VII klasy SP i gimnazjaliści z Prywatnej Szkoły o Profilu Artystycznym, a także dzieci z II klasy Społecznej Szkoły Stowarzyszenia Edukacyjnego miały okazję sprawdzić się jako młodzi poszukiwacze zaginionych miast.

 

Zamknięci pod kluczem uczniowie, z nieukrywanym zapałem, rozwiązywali zagadki i odszyfrowywali wskazówki. Zadania wymagały od uczestników wielkiej kreatywności, a niekiedy także wysiłku fizycznego. Wiele odwagi i determinacji musiały mieć osoby, które stanęły oko w oko z cieczą nieniutonowską. Zajęcia pobudzały również wrażenia zmysłowe, m.in. zmysł węchu i dotyku. Ostatnim, trudnym zadaniem, z jakim przyszło się zmierzyć młodym poszukiwaczom był alfabet Brille’a.

 

Wszystkim odkrywcom gratulujemy umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach i wielkiej odwagi!

 

Dorota Kalisz