„Drobiazgi” do zwiedzania

„Drobiazgi” do zwiedzania

„Drobiazgi” – taki tytuł nosi wystawa prac Stanisława Ryszarda Szali, którą od piątku można podziwiać w Bibliotece Herberta.

Wernisaż wystawy oficjalnie otworzyła Marzena Wysocka, wicedyrektor Biblioteki Herberta, która licznie przybyłym miłośnikom sztuki przedstawiła autora wystawy, Stanisława Ryszarda Szalę. Po słowach wstępu, o swoich dziełach opowiedział sam zainteresowany.

Stanisław Ryszard Szala to wybitny onkolog, profesor nauk medycznych, związany z instytucjami naukowymi i medycznymi m.in. w Paryżu, Kopenhadze i Filadelfii. Chociaż urodził się w Krzemieńcu na Wołyniu, większą część swojego dzieciństwa i młodości spędził w Gorzowie Wielkopolskim. To właśnie w naszym mieście uczęszczał do Szkoły Muzycznej oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 18 (obecne Liceum Ogólnokształcące nr 1).

Dla Stanisława Szali sztuka to odskocznia od pracy zawodowej. Preferuje małe formy, w ograniczony sposób stosuje barwy, co jeszcze bardziej wzmacnia przekaz i formę jego dzieł.

Wystawa prac Stanisława Szali mieści się na drugim piętrze Biblioteki Herberta. Można ją zwiedzać do końca października.