Dom z kości = dom z miłości!

27 czerwca 2022 r. w upalne letnie popołudnie w Filii nr 1 odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK dla młodzieży.

Rozmawiałyśmy o książce „Sofia, dziewczyna z kościanego domu” autorstwa Kiran Millwood Hargrave.

Akcja powieści rozgrywa się w średniowiecznej Sienie – włoskim mieście w malowniczej Toskanii. Sofię, tytułową bohaterkę, poznajemy w dniu jej dwunastych urodzin. Dziewczynka mieszka z mamą i młodszym bratem Erminem w ruinach klasztoru na przedmieściach miasta, a dokładnie w przyklasztornej kaplicy cmentarnej. Choć cała sceneria może czytelnika trochę przerażać, nie ma w tym jednak żadnej grozy, gdyż bohaterzy opowieści traktują to miejsce jako swój rodzinny dom. Poza tym nie przypadkowo, ponieważ mama dziewczyny jest ossuarystką, to znaczy potrafi wyrzeźbić z kości niemal każdy przedmiot. Gdy pewnego dnia kobieta znika, rodzeństwo i ich oswojony kruk Korvit wyruszają na jej poszukiwania.

Historia toczy się jak w powieści sensacyjnej, a do tego w baśniowej, tajemniczej scenerii – są wspaniałe stare budowle, tajemne przejścia, podziemne korytarze, znikające osoby i zagadkowe postaci. Co jeszcze ? … Sprawdźcie sami.

Zachęcamy do poznania losów Sofii i jej rodziny.

Do zobaczenia po wakacjach!